![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899549
*
nr 1389 9549
Spegel
rokokostil, 77x54 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 19:54:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 21:03:31
1
100 kr
2/4 19:07:14
2
Vinnande bud
3/4 11:40:58
3
200 kr
3/4 11:40:58
2
250 kr (Budbetjänt)
5/4 19:48:56
4
300 kr
5/4 19:48:56
2
350 kr (Budbetjänt)
5/4 19:49:14
4
400 kr
5/4 19:49:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9549
Spegel
rokokostil, 77x54 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 21:03:31 | 1 | 100 kr |
2/4 19:07:14 | 2 | Vinnande bud |
3/4 11:40:58 | 3 | 200 kr |
3/4 11:40:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/4 19:48:56 | 4 | 300 kr |
5/4 19:48:56 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/4 19:49:14 | 4 | 400 kr |
5/4 19:49:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53